• Lacinia Nedir ?
Lacinia, Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bileşimiyle 2002 yılında merkezi Chicago'da bulunan Lacinia Cosmetic Corporation adına patent altına alınıp 2003 yılında Amerika ve Kanada'da serbest satış sertifikası almaya hak kazanmış, 2004 yılında Belçika'da Avrupa Birliği için onaylanmış yeni nesil saç bakım ürünüdür.

• Kimler Kullanmalı
Ürün kadın ve erkek tipi saç dökülmelerinin her iki türünde de güvenle kullanılabilir.

• Bir Tüp ne kadar Kullanılabilir ?
Bir tüp hergün saç derisinin tamamına uygulandığı takdirde 1 ay kullanılabilir.

• Saç dökülmesi sorunu yaşamayanlar da kullanabilir mi ?
Lacinia'nın bitkisel bir losyon olduğu için ve hiçbir yan etkisi olmadığı için dökülme sorunu olmayan kişiler de sadece bakım amaçlı olarak da kullanabilirler. Mevcut saçları güçlendirir, hacim ve parlarklık kazandırır. Özellikle bayanlarda boya, fön vb işlemlerden dolayı meydana gelen yıpranmaları onarıcı özelliği bulunmaktadır.

• Ürünleri kullanmayı bırakınca dökülme devam eder mi ?
Ürünleri bıraktıktan sonra kullanacağınız şampuanlar veya saç ürünlerine bağlıdır. Eğer kimyasal katkı maddesi, yumuşatıcı, deterjan gibi maddeler içeren şampuan veya şekillendiriciler kullanırsanız bir zaman sonra saç dökülmesi ve kepek problemi ile karşılaşırsınız. Benim size tavsiyem bu sorunu aşmışken tekrar yaşamamanız için LACINIA şampuanı devamlı kullanın Lacinia losyonu ise haftada 2 veya 3 defa bakım amaçlı saçlarınıza sürün. Böylece saç dökülmesi sorununu artık düşünmenize gerek kalmaz..

• Jöle, Biryantin veya Sprey kullanabilir miyim ?
Bu tarz saç şekillendiricileri biliyorsunuz ki kimyasal madde içeriklidir. Ve zamanla saç köklerinizi tıkayarak saç köklerinizin oksijen almasını engelliyor ve saç dökülmesi ile başlayan sorun önlem alınmadığı taktirde kellik derecesine geliyor. Lacinia losyonun en büyük özelliğinden biriside saça şekil verme özelliği vardır. Besleyici özelliği olan Lacinia losyonla saçlarınıza istediğiniz şekli vererek gün boyu saçınızda bırakabilirsiniz.

• Dökülen saçlarım tekrar çıkar mı ? Garanti veriyor musunuz ?
Saç folikülleri canlı yapılardır ve bu yapıların saç üretimi yaşamları boyunca devam eder. Bilmemiz gereken önemli nokta ise gerekli beslenme, doğru metod ve uygun ürünler kullanılmasıdır. Dökülen saçlar geç kalınmadan, saç köküne yapılacak uygun uyarılar sayesinde geri kazanılabilir. Lacinia’ nın klinik çalışmalar sonucu 3-6 ay arasında düzenli kullanımda ve başkaca ürünlerle kullanılmadığı takdirde canlı olan saç köklerinde yeni saçların çıktığıdır. Ürünü düzenli kullanmakla birlikte saç dökülmesine sebep olan unsurlarında önüne geçmeyi ihmal etmemelisiniz. Sağlıklı beslenme, yan etkisi olan ilçalar, kimyasal katkı maddesi içeren boylar, şekillendiciler gibi…

• Saç ektirenler kullanabilir mi ?
Elbette kullanabilir. Saç ekimi biliyorsunuz ki ölmüş hücrelerin yerine, canlı hücrelerden aktarım yapılması işlemidir. Sizin bu aşamayı tamamladıktan sonra yapmanız gereken ise tedavi ettirdiğiniz saç ektirdiğiniz hücreleri sağlıklı yaşatabilmek olmalı ki, tekrar saç dökülmesi ve kellik problemi ile karşılaşmayın. Unutmayın ki normal seyrine bırakılan saç hücreleri zamanla kopup gider. Ayrıca, saç ekiminden sonra LACINIA yı bir çok doktor bu tedaviyi gören kişilere kullandırtıyor. Sebebi ise EGCG maddesinin LACINIA bileşenlerinde olmasıdır. Hücreleri yenileyerek, hücrelerin ölmesini engelliyor.

• Kullanırken vücuduma temas ettiğinde kıllanma olur mu ?
LACINIA’ nın hiçbir yan etkisi yoktur.. Saçınızdan suyla ürünü yıkayıp temizlemeniz sadece 1 kaç saniye sürer. Birkaç saniye veya 1 kaç dakikada haricen kullanılan hiçbir ürün bu kadar kısa sürede tesir etmez. Haricen kullanılan ürünler ilaçlarda dahil en az 1 saat deride kalması gerekir etkinliği için. Gönül rahatlığıyla suyla ve ürünle vücudunuzu temas ettirebilirsiniz.

• Hamile bayanlar veya bebek emzirenler kullanabilir mi ?
Ürün bitkisel bir üründür. Fakat hamile veya emziren annelerin doktora danışmadan kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Unutmayınız ki insan derisi üzerinde bulunan maddeleri kan dolaşımına aktarma kabiliyetine sahiptir.

• Ürünleri nereden temin edebilirim?
LACINIA güvenilir ellerden “Eczanelerden” temin edebilirsiniz. Tanıtım amaçlı ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek için LACINIA sipariş hattımızdan sipariş vererek, ücretsiz kargoyla Türkiye’ nin her yerine ulaştırabiliyoruz.

• Sadece şampuan kullansam olur mu ?
LACINIA şampuan ve LACINIA losyon formülasyonu açısından birbirini tamamlayıcı destekleyicidir. LACINIA şampuan saç dökülmesi ve kepeği engellemeye yardımcı olur. Yeni saç oluşumunu ise düzenli kullanıldığında LACINIA losyon destekler. Kellik sorunuz yoksa düzenli olarak şampuanı kullanın başkaca şampuan kullanmayın. Çünkü LACINIA şampuan deterjan, yumuşatıcı ve kimyasal katkı maddesi içermez. Losyonu mutlaka haftada 2 defa bile olsa bakım amaçlı kullanın. Losyon saça şekilde veriyor. Jöle, biryantin tarzı saç şekillendiricileri biliyorsunuz zamanla saçlarınızın dökülmesine sebep oluyor. Ayrıca saç dökülmesi sorunuyla ne zaman karşılaşılacağını bilemeyiz. LACINIA losyon saç hücrelerinin ölmesini engeller. Gelecekte kellik sorunu yaşamak istemiyorsanız haftada 2 defa en az losyonu bakım amaçlı kullanmanızı tavsiye ederiz. Unutmayın ki, normal seyrine bırakılan saç hücreleri zamanla kopup gider.

• Bu Ürün Nasıl Kulanılmalı ?
Kullanıcı önce Lacinia'yı uygulayacağı bölgeye hafif masaj yaparak kan deveranının artmasını sağlamalı ve daha sonra tüpten avucuna dökeceği kremi uygulayacağı bölgeye yedirerek sürmelidir. Krem sürüldükten sonra saçlara taranarak bir şekil verilebilir ve krem en az 3-6 saat sürülmüş olan bölgede bırakılmalıdır. İstenirse ürün bütün gün sürüldüğü bölgede bırakılabilir.Ürünü saçlar yıkandıktan sonra sürmek daha yararlı olabilir. Ürün sürüldükten bir iki saat sonra aynı bölgeye ek takviye de yapılabilir.Ürünün saçlardan temizlenmesi sırasında bilinen ve kalitesi kanıtlanmış şampuan kullanmak daha yararlı olur. Günümüzde saç dökülmesinin nedenlerinden biri de kalitesiz şampuan kullanımından ileri gelmektedir. Bazı şampuanlardaki kimyasal temizleyiciler aynı zamanda saç derisine de zarar vermektedir.LaCinia'yı kullanmadan önce lütfen saçlarınızın dükülme oranını iyice izleyin ve kullandıktan sonra dökülmenin hangi oranda durduğunu saptamaya çalışın. Dökülme durduktan sonra ürünü her gün kullanmayabilirsiniz. Saç dökülmesi durduktan sonra iki günde bir, daha sonra üç günde bir kullanabilirsiniz. 3 ila 6 ay sonra ürünü sadece haftada bir veya iki kez kullanmak yetebilir.

• Ne gibi yan etkileri var ?
LaCinia tamamen doğal vitaminler, mineraller ve bitki özleri içeren yeni nesil bir saç bakım ürünü olduğundan ürünü kullanan sağlıklı insanların hiçbirinde herhangi bir yan etkinin meydana geldiği görülmemiştir. Kronik hastalıkları olanlar reçeteli ilaçlar kullandıklarından, herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan önce doktorlarını bilgilendirmeli ve mutlaka doktorun tavsiyesine uymalıdırlar.

• Nasıl Sipariş Verebilirim ?
Sitemizden online Kredi Kartı ile sipariş verebileceğiniz gibi, aynı zamanda Kapıda Ödeme sistemini kullanarak ürün kapınıza geldiğinde ister nakit ister kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. İstanbul içi Kurye hizmeti ile aynı gün içerisinde siparişinizi alabilirsiniz.

• Hangi sıklıkta ve ne süre kullanılmalı ?
LaCinia hergün mutlaka uygulamak şartı ile minimum 3 ay kullanılmalıdır. 3 aylık kullanım sonunda kullanıcı saçlarının sağlık durumuna göre uygulamaya 2-3 günde bir devam edebilir.
LaCinia'nın dökülen saçları çıkarması durumunda ürün mutlaka dökülmüş bölgeler iyice dolana kadar kullanılmalıdır.

• Saç derisindeki sorunları da giderir mi ?
Saç derisinde oluşan kepek, kaşıntı, yanma vb. sorunları ilk birkaç uygulamada tamamen ortadan kaldırır.
 
ana sayfa | lacinia hakkında | saça dair | ürünler | dünya'da lacinia | klinik bilgiler | tüketici yorumları | sss | basında lacinia | iletişim